Fakty o homeopatii a pneumónii

pneumónia (autor: Pulmonary Pathology)Jedným z nebezpečných následkov chrípky je pneumónia. Má značnú úmrtnosť a v posledných desaťročiach bola spájaná s narastajúcou chorobnosťou.

Vedeli ste, že homeopatia sa úspešne používala takmer 200 rokov na liečenie akútneho zápalu pľúc?

Lekár a homeopat Dr.Saine z Národného centra homeopatie v USA zozbieral relevantné údaje ku liečbe pneumónie homeopatiou, podľa ktorých by homeopatia mala byť uprednosťovanou liečebnou metódou pri tomto ochorení.

V roku 1996 mali v USA 4.8 milióna prípadov pneumónie. Zároveň je pneumónia jedna z desiatich hlavných príčin smrti a príčinou číslo jedna pri úmrtiach spôsobených infekčnými ochoreniami v USA. Na neliečenú lobárnu pneumóniu umiera dnes tretina pacientov rovnako ako v časoch, keď ešte neboli antibiotiká. Pri použití antibiotík, závisiac od veku a stavu pacienta, je to skoro pätina pacientov.

Už v roku 1829, teda pred vynájdením antibiotík, liečil Dr. J. F. Hermann v nemocnici Petersburgu podľa dostupných záznamov 71 pacientov s pneumóniou bez jedniného úmrtia.

Dr. Reiss v rokoch 1843 až 1848 liečil v Linzi v Rakúsku 88 prípadov zápalu pľúc homoepatiou len s jedným úmrtím.

V roku 1843, Dr. Carl Heinrich Rosenberg zozbierial prípady pneumónie liečených v normálnych alopatických a v homeopatických nemocniciach. V alopatických nemocniciach bolo liečených 760 prípadov s 286 úmrtiami, teda s úmrtnosťou 37.63 percenta.

V homeopatických nemocniciach liečili 390 prípadov pneumónie s úmrtnosťou 3.59 percenta, teda s 10x vačšou úspešnosťou ako alopatické nemocnice.

Správa NCH uvádza mnohé ďalšie údaje, ktoré ukazujú, že použitím homeopatie je možné radikálne zvýšiť úspešnosť liečby pri zápale pľúc.