Aj oni sa liečia homeopatiou

Cindy Crawford na premiére Fantastický pán Lišiak 2009Cindy Crawford sa zdôverila v show Oprah Winfrey, že homeopatia je pre ňu, ako matku dvoch detí, nenahraditeľná. Ukazujúc plastikovú krabičku obsahujúcu malé ampulky s homeopatickými liekmi prvej pomoci, povedala:


Som lekárom svojej rodiny a veľkým fanúšikom homeopatie. Ak idem niekam s deťmi, vždy si beriem so sebou lekárničku s homeopatickými liekmi. Chutia sladko, takže deti ich zoberú.

 

Paul McCartney na živo v Dubline 2010Paul McCartney je veľkým fanúšikom homeopatie. Paula priviedla k homeopatii jeho manželka Linda, ktorá videla, ako vynikajúco homeopatia funguje, keď sa nevedela zbaviť svojich angín. Najprv jej predpísali antibiotiká, čo len dočasne zahnalo angínu. Po konzultácii s homeopatom a užití homeopatík, angíny zmizli a nevrátili sa.

Neviem si to predstaviť bez homeopatie. V skutočnosti, nikam nechodím bez homeopatických liekov. Často ich užívam.

 

Monica BellucciMonica Bellucci, talianska herečka a modelka, sa v starostlivosti o svoj mladistvý zjav opiera o prírodnú medicínu. Hovorí, že najprv skúsi homeopatiu ako sa blíži k menopauze.


Menopauza? Som pripravená, nebojím sa... Som veľkým podporcom homeopatie. Najprv skúsim prírodnú medicínu a až neskôr, uvidím, hormonálnu terapiu.

 

Usain Bolt, Berlin 2009Usaina Bolta, najrýchlejšieho muža na svete (zlatého medailistu v šprinte), ošetruje jeho športový lekár Müller-Wohlfahrt homeopatiou. Zaujímavosťou je, že Bolt sa narodil so skoliózou a teda je náchylnejší na bolesti a zranenia chrbta. Napriek tomu dosahuje svetové úspechy v športe.

 

Cher na premiére Burlesque 2011Cher, popová hviezda a herečka preslávená množstvami plastických operácií a svojim nestarnúcim výzorom, nedá na homeopatiu dopustiť. Pomohla jej zbaviť sa vírusového ochorenia, ktorým trpela v roku 1987. Pre Scotisch Sunday Mail povedala:


Nemyslím si, že by som bola ešte medzi živými, keby nebolo homeopatie. Bola som nakazená Epstein-Barrovým vírusom, ktorý viedol ku chronickej únave a opakujúcim sa zápalom pľúc.

 

Pamela AndersonPamela Anderson trpela v roku 2002 hepatitídou C. V roku 2004 povedala reportérovi:Zo začiatku to bolo veľmi, veľmi desivé a ničilo ma to. Ale teraz som zdravá. Testovali mi pečeň a v posledných rokoch je všetko v poriadku. Cítim sa skvele. Som presvedčená, že môj homeopatický liek ma udržuje pri sile.

 

David BeckhamKeď si David Beckham zlomil nohu práve pred svetovým pohárom 2002, bol zronený. A takisto aj anglickí fanúšikovia. Šampionát začínal o 50 dní a šanca, že bude hrať, bola prakticky nulová. Povedali mu, že jeho zlomenina sa bude liečiť 4 až 6 týždňov a potom sa bude noha 2 až 4 týždne rehabilitovať. David podstúpil intenzívnu liečbu vrátane homeopatie, aby sa hojenie urýchlilo. S výsledkom bol taký nadšený, že o tom povedal celému svetu. Je veľkým zástancom Arniky, známeho homeopatického lieku prvej pomoci pri zraneniach, modrinách a zápaloch. Davidova žena, Viktoria, tiež používa homeopatiu. Pri svojom treťom tehotenstve jej pomohla prekonať rannú nevoľnosť.

 

Tina TurnerTina Turner trpela v 70-tych rokoch tuberkulózou a vyliečila sa len pomocou homeopatie. Najprv skúsila konvenčnú liečbu, avšak bez výsledkov. Homeopatia ju vyliečila za 6 týždňov. Vo svojej autobiografii hovorí:


Život s nohou na plyne ma opotreboval. Lepšie stravovanie a homeopatia ma zachránili. Ďakujem môjmu homeopatovi, že mi vrátil zdravie...

 

Catherine Zeta-JonesCatherine Zeta-Jones ocenila homeopatiu na liečbu bolesti, zranení a modrín, keď sa pripravovala na rolu Velmy vo filme Chicago. V rozhovore s Entertainment Weekly spomenula, ako sa Arnika stala jej najlepším priateľom.


Bolesť zrazu zmizla po Arnike. Používala som ju mesiace. Pomáha proti modrinám...

 

Kim Cattrall, známa ako Amanda zo seriálu Sex v meste, miluje Arniku a Oscillococcinum. Pre Los Angeles Daily News povedala:Arnika! Milujem ju! Používam ju neustále, pretože sa mi ľachko spravia modriny... Tiež používam Oscillo. Milujem ho! Žila som v Nemecku, preto viem čo to o homeopatických liekoch.