10 dobrých dôvodov pre homeopatiu

Bez nežiadúcich účinkov

Procesom prípravy homeopatického lieku, sa odstráni všetka toxicita z pripravovanej látky. Daná látka je potom bezpečná pre deti, tehotné ženy a aj počas menopauzy.

Jemná

Homeopatická liečba je jemný proces, napriek tomu výsledky môžu byť silné a dlhotrvajúce.

Holistická

Homeopatia sa zameriava na celú osobnosť, berie do úvahy človeka ako celok. Častokrát jeden liek alebo séria jednotlivých liekov vyrieši všetky Vaše ťažkosti.

Finančne nenáročná

Homeopatické lieky sú finančne až prekvapivo menej náročné ako lieky klasickej medicíny.

Preventívna

Posilňovaním imunitného systému a celkového zdravia homeopatia zvyšuje odolnosť pacienta voči ochoreniam a infekciám.

Nie je testovaná na zvieratách

Ľudia reagujú na lieky odlišne ako zvieratá. Všetky homeopatické lieky sú testované na zdravých ľuďoch. Symptómy, ktoré látka vyvoláva u zdravých ľudí sú presne tie, ktoré je možné liečiť u chorých ľudí trpiacich týmito symptómami.

Príjemná na chuť

Homeopatické lieky sa podávajú ako malé, príjemne chutiace guličky priamo do úst alebo v tekutej forme. Pre deti sú dostupné vo forme granúl, práškov alebo kvapiek.

Zahŕňajúca pacienta ako celok

Homeopat sa bude pýtať množstvo otázok ohľadom príznakov, ktoré vás trápia, ako reagujú na podmienky, ako aj všeobecne na vaše zdravie a životný štýl.

Neocenitelná prvá pomoc

Homeopatické lieky možno bezpečne použiť doma alebo mimo domov na liečbu jednoduchých problémov, akými sú napríklad modriny, malé popáleniny, vyvrtnutie, uhryznutia hmyzom a žalúdočné problémy. Oveľa vážnejšie alebo chronické potiaže by mal liečiť profesionálny homeopat.

Medicína budúcnosti

S viac ako tromi tisíckami homeopatických liekov a novými neustále objavovanými liekmi, je homeopatia “umením na vzostupe”. Na rozdiel od klasickej medicíny, ktorá každý rok stiahne z trhu niekoľko liekov z dôvodu ich “novoobjavených” nežiaducich účinkov, homeopatia stále používa tie isté lieky, ktoré sa používali pred 200 rokmi spolu s novými liekmi, aby sa rozšíril rozsah ich pôsobenia.