Zvracanie u malého bábätka

Vystrašená matka 1,5 ročného dieťaťa mi volala, že jej syn zvracia. Zistila som, že ma soplíky, ktoré mu zatekajú , nevie ich vysmrkať. Tak ich vyzvraciava.

Dostal Ipecu CH30 do vody, ktorú mal často popíjať.

Najlepšia reakcia dieťatka na liek je, že zaspí a spí pokojne. Spal 2 hodiny. Po zobudení mohol konečne dýchať, do večera už nezakašľal ani nezvracal.

Herpes

Písala mi spolužiačka zo strednej školy, že má herpes, či by som jej s tým nepomohla. Požiadala som ju o popis, čo sa deje a aká je to bolesť, či pocit.

Napísala: Okrem toho, že ma nič v práci nebaví, ale to je stály a nemenný stav, mám aj nejakú chrípku. Hlieny sa začínajú zhusťovať, bolí ma hlava, nemávam teplotu ale vždy sa mi vyhodí herpes. Potrebujem byť cez víkend fit, lebo idem na výstavu a nechcem utekať k doktorovi. Herpes mám na ústach, presahuje do vnútra cez peru. Pijem menej často ale potom som schopná vypiť na ex pol litra vody. Ten herpes mi brní. Ako keby som tam mala napichané ihly.

Dostala liek Agaricus muscarius.

O týždeň prišla správa, že už sa má super, ďakuje moc,moc a že chrasta z herpesu už odpadla. Chcem upozorniť, že na herpes je viac liekov a musia sedieť symptómy, aby liek pomohol.

Zväčšené oči po operácii štítnej žľazy

Mladá žena pracujúca veľa v auditorskej firme, pribrala po vyoperovaní štítnej žľazy, oči má zväčšené, pôsobia ako vypúlené. Cíti veľkú únavu, zaspí aj počas rozhovoru. Veľa sa poslednú dobu háda s partnerom. Má i cysty na vaječníkoch, berie lieky Euthyrox, kvoli vybratej štítnej žľaze. Má palpitácie na srdci i v pokoji. Je zimomravá, komunikatívna a priateľská. Voľakedy športovala , teraz nevládze. Oblečené má tričko s pásikmi. Detstvo mala dobré, je jedináčik. Bola kľudné, rozvážne, ideálne dieťa. Má veľký vzťah ku zvieratám. Chcela robiť veterinu, rodičia ju však od toho odhovorili. Stále ma hlad. Trápi ju, že pribrala a že už nemá svoje krásne oči ako predtým. Rozprávala bez prejavu emócii, plynule, sedela so založenými rukami.

Dostala liek.(pre istotu neuvediem aký, aby to nebol návod na sebaliečenie)

O mesiac prišla na kontrolu: Bola dva týždne chorá, prechladnutá. Zmešilo sa jej pravé oko o 6 mm a ľavé o 2 mm. Výsledky krvi má dobré. Schudla 2 kilá. Ide meniť prácu. Už nebýva unavená, cíti sa dobre.

Opakované zápaly ucha

Prišla za mnou maminka so svojou 10 ročnou dcérou Isabellou, že má celé leto opakovane zápaly uší. Bol začiatok septembra. Začala mi rozprávať, že to má asi z potápania. Že jej dáva niečo na bolesť, prejde to na chvíľu a potom ju to bolí znovu. Bolesť je pichavá, ako keby pichliač, bolí ju ľavé ucho.

Dievča poznám od jej 4 rokov. Všimla som si, že sa túli k mame, čo je u nej dosť neobvyklé. Spýtala som sa mamy, či to teraz robieva často. Potvrdila mi, že áno. Že sa potrebuje viac poslednú dobu túliť. Mama je tehotná, čaká tretie dieťa. Isabella je druhé a najmladšie dieťa svojej mamy.

Čítať ďalej: Opakované zápaly ucha