Teraz sa cítim, ako keby sa nič nestalo

M. má do 30 rokov a trpí sklerózou multiplex. Stŕpli jej končatiny od driekovej chrbtice nadol, dostala závrate, zvracala, mala dvojité videnie. Na magnetorezonancii bolo vidno lézie. Počas liečby kortikoidmi sa jej výrazne zhoršilo, vyhádzala sa, bola v depresii, začali jej vypadávať vlasy a nakoniec sa dostala do addisonovej krízy (nedostatočnosť nadobličiek). Ku mne prichádza po pôrode dcérky, keď odmietla tradičnú liečbu, ktorú jej lekári ponúkali a rozhodla sa pre homeopatiu. Jej sestra má 20 rokov sklerózu multiplex. Bála sa, že je to dedičné, tak si pred niekoľkými rokmi dala spraviť testy.

Od mlada robila modeling. Študovala manažment zdravotníctva a pri praxi si uvedomila, že sa ľudom nepomáha dostatočne, že chýba komunikácia, že lekári málo komunikujú s pacientom a nesprávajú sa k nim rovnocenne. Chce to zmeniť a viesť ošetrovateľský tím. Chce pomáhať a chce spoluprácu lekárov s pacientami na rovnocennej úrovni.

Dostala lantanoidný liek. Pár dní po lieku sa necítila dobre. Potom sa jej začalo zlepšovať. Po 1.5 mesiaci nastalo výrazné zlepšenie.
Povedala:

Predtým, ako som verila, že mi nič nie je, tak som verila, že mi niečo je.
Teraz sa cítim, ako keby sa nič nestalo.

O ďalšie 2 mesiace sa cíti veľmi dobre.
O ďalšie 3 mesiace mi píše, že sa rozhodla ísť študovať homeopatiu.