Opakované zápaly ucha

Prišla za mnou maminka so svojou 10 ročnou dcérou Isabellou, že má celé leto opakovane zápaly uší. Bol začiatok septembra. Začala mi rozprávať, že to má asi z potápania. Že jej dáva niečo na bolesť, prejde to na chvíľu a potom ju to bolí znovu. Bolesť je pichavá, ako keby pichliač, bolí ju ľavé ucho.

Dievča poznám od jej 4 rokov. Všimla som si, že sa túli k mame, čo je u nej dosť neobvyklé. Spýtala som sa mamy, či to teraz robieva často. Potvrdila mi, že áno. Že sa potrebuje viac poslednú dobu túliť. Mama je tehotná, čaká tretie dieťa. Isabella je druhé a najmladšie dieťa svojej mamy.

Dievčatku som dala 1 globulku homeopatického lieku (Pulsatila CH30). O dva dni bola bolesť o 50 % menšia. Začali sme ten liek podávať rozrobený vo vode a častejšie, 3 krát denne. O ďalšie dva dni, dievča už bolesť ucha nespomínalo, iba keď sa mama opýtala. Vraj ju bolí len pri zatlačení na ucho. Viac sa neozvali.

Isabellu som stretla na ulici o dva týždne a povedala, že ucho ju už dávno nebolí. Dievča dostalo liek, ktorý jej pomohol zvládnuť situáciu, že už nebude najmladšie dieťa v rodine. Že jej mamina čaká babätko a ona sa nemusí obávať , že tým príde o maminu lásku. Bolesť ucha bolo len „volanie o pomoc“, že dieťa nezvláda novú situáciu. Myslím, že je s tým teraz zmierená a na sestričku sa teší.