Najčastejšie otázky

Ako prebieha sedenie u homeopatia?

Homeopatická liečba je založená na individuálnom predpise. Vychádza z rozsiahleho odoberania prípadu, počas ktorého homeopat “preskúma” Vaše zdravie ako aj zdravie Vašej rodiny (rodinná anamnéza). Okrem toho sa Vás homeopat bude pýtať, čo máte a nemáte radi, ako aj na modality – teda čo Vaše ťažkosťi zlepšuje či zhoršuje (teplota, spánok, sny, atď.)

Požiada Vás o ďalšie (kontrolné) vyšetrenie, aby si overil účinnosť liečby, a v prípade potreby navrhol jej zmenu.

Ako rýchlo homeopatia účinkuje?

V akútnych prípadoch účinkuje homeopatia extrémne rýchlo. V chronických prípadoch to môže trvať dlhšie. Nastolenie životnej rovnováhy a zdravia sa deje krok za krokom veľmi jemným spôsobom.

Dochádza k interakcii homeopatických liekov s alopatickými liekmi od mojho lekára?

Pacienti s niektorými závažnými ochoreniami musia často užívať lieky klasickej medicíny. Túto liečbu nemožno zmeniť alebo prerušiť bez konzultácie s homeopatom a lekárom. Homeopatická liečba môže prebiehať súčasne bez rizika nežiaducich účinkov alebo farmakologických interakcií.

Kde kúpim homeopatiká?

Základné homeopatické lieky je možno kúpiť resp. objednať v slovenských lekárňach, ktoré predávajú homeopatiká firmy Boiron. Rozsiahlejším sortimentom disponujú rakúske lekárne a výrobcovia homeopatických liekov. Adresy a odkazy nájdete v sekcii Homeopatia a lieky.