Kŕčové žily a hnev na svokru

Tento príbeh je o mladej žene, ktorá ako 17 ročná odišla bývať do cudziny. Vydala sa a narodili sa jej dve deti. O deti si robieva veľa starostí. Keď ochorejú, voláva mi veľmi vystrašená. Staršie dieťa je veľmi živé dievčatko. Potrebuje veľa pozornosti. Častokrát je odkázaná sama na seba. S manželom a deťmi bývajú vo veľkomeste a na Slovensku si postavili dom, kde trávia víkendy. Manžel pracuje do neskorého večera. Po poslednom pôrode veľmi pribrala. Jej manželovi to veľmi vadí a odsudzuje ju za to. Veľa sa hádajú. Jej rodičia sa rozviedli, keď bola malá. Otec odchádzal za prácou do zahraničia, a keď sa vrátil nebol na deti milý, bol z nich nervózny. So svokrou majú veľmi napätý vzťah.


Klientka je na vyšetrení vždy pekne namaľovaná, oblečená podľa najnovšej módy. Vidno, že o svoj výzor veľmi dbá. Nemá rada roláky, rada nosí legíny alebo úzke obtiahnuté nohavice. Keď bola malá, často krvácala z nosa. Jej obľúbená farba je čierna. Bojí sa smrti a toho, že jej niekto ukradne deti. Nepozerá televízne noviny. Strach má najmä v noci. Tiež sa bojí hadov a myší.


Jej hlavný problém, kvôli ktorému prišla, boli kŕčové žily v predkolení. Bolesti sú pichavé a horšie pri chôdzi a pri státi. Zlepšujú sa ležaním a masírovaním éterickým olejom. Mala mierne zvýšený krvný tlak. Menštruačné bolesti máva prvý deň, potom to prejde. V detstve mala žltačku, bolesti hlavy a upchaté dýchacie cesty hnisom, ktoré prepichovali ihlami. Po niektorých potravinách jej bolo zle a pri testovaní zistili, že má histamínovú intoleranciu. Medzi ďalšie jej zdravotné problémy patrili zlé pečeňové testy, problémy so srdcovou chlopňou a búšenie srdca. V rodinnej anamnéze je trombóza, rakovina a problémy s kĺbmi.
Na otázku, keby mohla mať tri želania, čo by si priala, povedala, že by sa rada vrátila na Slovensko, chcela by mať rodinný dom a lepší vzťah so svokrou.


Odporučila som jej najprv homeopatikum Lachesis, po ktorom nastalo len mierne zlepšenie. Neskôr som ho zmenila za homeopatikum Naja, pre ktoré sú charakteristické problémy so srdcovou chlopňou aj so svokrou. Po tomto homeopatickom lieku bola pokojnejšia a lepšie znášala stresy. Upokojil sa jej vzťah so svokrou a žily mala celé leto vo veľmi dobrom stave. Odvtedy má výborné výsledky pečeňových testov, dokonca môže jesť už všetko bez toho, aby jej bolo po jedle zle. Búšenie srdca úplne prestalo.