Najradšej by som niekam utiekla

41 ročná žena, ktorá má dve staršie deti a jedno 20 mesačné. Pri poslednom tehotenstve veľa zvracala a tvorili sa jej nadmerne sliny. Bola hospitalizovaná, musela jej dávať umelú výživu, pretože všetko čo zjedla i vyrátila. Dieťa nebolo plánované ale bolo s láskou prijaté. Už pri starších deťoch bývala podráždená a spoločnosti iných malých detí sa radšej vyhla. Hovorievala, že si nevie predstaviť už mať malé dieťa. Pôrod bol bez problémov.
V júli prišla za mnou a opisovala svoje pocity ako je toho na ňu priveľa, že má chuť niekam utiecť. Je to vraj nepochopiteľné lebo dcérka je úžasná a milá, no nemá pri nej toľko trpezlivosť ako by chcela. Máva záchvaty hnevu i plaču. Nevedela či je to normálne ale po treťom pôrode je v oblasti genitálii akoby opuchnutá a cíti tlak smerom dole. Veľmi potrebuje pocit harmónie. Detstvo dobré až na rozvod rodičov, ktorý zle znášala. Ako 16 ročná odišla bývať k priateľovi, lebo si nerozumela s mamou. S otcom bola v kontakte až kým sa nevydala. Otec s ňou prerušil kontakt a ona do dnes nevie prečo. Hovorí, že mu to nikdy nezabudne. Jej najstaršie dieťa má cukrovku, je ťažké ho ustrážiť, aby si pravidelne meral cukor a aby sa dobre stravoval.

Dala som jej Sépiu Ch 30. Hlavným dôvodom, prečo som jej dala tento liek, boli jej pocity, ako je toho na ňu priveľa a chuť niekam utiecť. Taktiež záchvaty plaču, hnevu a zväčšenie v oblasti genitalii – prolaps maternice. Sépia je výborný liek na zvracanie v tehotenstve. Je to tretie dieťa z odstupom 12 rokov. Má veľkú chuť na sladké.

Po lieku pocítila hneď eufóriu, až tomu neverila. Účinok lieku trval asi mesiac potom prišla znovu.
Spýtala som sa jej čo sa deje?
Pred pár dňami to bolo jedna katastrofa, všimla som si, že to súvisí s menštruáciou. Vždy dva dni pred menštruáciou som sa cítila zle. S príchodom menštruácie tieto pocity zmizli.
Čo si cítila ?
„Depresiu, z ničoho nič výbuchy hnevu, všetko bolo zle. Syn ma hneval. Každý deň ma rozčuľuje. Je v puberte, je to s ním ťažké. Keď manžel niečo povedal, hneď som začala plakať. Pred mesiacom to bolo tiež tak. Stále mám chuť na sladké.“
Jej obľúbená farba je oranžová a odtiene hnedej. Má rada zvieratá, najmä mačky. V mladosti veľa športovala a hrala na rôzne hudobné nástroje. Je nižšej postavy, veľa pribrala a väčšie bruško.
Po lieku Sepia ch30 sa prolaps maternice zlepšil.

Druhý krát som jej dala liek Sépiu ch200.

Po lieku tlaky v oblasti genitálii už nemá a cíti sa dobre. Celá žiari. Už po prvej dávke Sépie sa dohodla v práci, že bude chodiť na jeden deň do práce. Dcérku dala na pár hodín do jaslí. Robí si kurz angličtiny. Pred menzesom nemáva už výkyvy nálady. Zlepšil sa jej i ekzém na nohách.